صفحه اصلی
مهندسی مکانیک
کلاسهای دپارتمان
آزمونهای آزمایشی
منابع و مشاوره
سوالات متداول
دانلود رایگان
نمایندگی ها
سبد خرید
درباره ما
   کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک ۱۳۹۲

 

نام رشته

دفترچه سؤال

پاسخنامه

پاسخ تشریحی

مهندسی مکانیک (کد 1267)

دفترچه سوال

پاسخنامه کلیدی

پاسخ تشریحی

 

 تحلیل کلی آزمون:

درکنکور 92 مکانیک هرچند مانند هر سال قسمت های گنگ و مبهم ( اطلاعات اضافه,غلط تایپی , سوال غلط و ...) وجود داشتند  اما در کل میتوان گفت آزمون کنکور ۹۲ مکانیک آزمونی مطابق انتظار و معقول بود.

درس زبان این کنکور خصوصا در قسمت لغات فوق العاده سخت بود.

ریاضی: 4 سوال ریاضی 1 سوالات روتینی بودند. انتظار میرفت سختی سوالات در همین حد باشد .4 سوال ریاضی 2 هم سوالات روتینی بودند که یکی ازآنها (بردار قائم و...) در عین سادگی وقت گیر بود. 5 سوال معادلات سوالات جدید, وقت گیر و سختی بودند. 7 سوال ریاضی مهندسی سوالات استانداردی بودند که البته پراکندگی آنها خوب نبود. در کل در درس ریاضی سوالات معادلات از نظر زمان غیر استاندارد بود و بقیه سوالات قابل قبول و از لحاظ سختی آسانتر از سالهای اخیر  بودند.

سیالات: سوالات سیالات سوالاتی مفهومی بودند. برای مثال بجای سوال روینی همچون پروفیل سرعت بین دو صفحه موازی اثبات آن بررسی شده بود. و بجای جواب میدان فشار در یک ظرف چرخان خود رابطه اویلر سوال شده بود. با این حال سوالات به هیچ وجه وقت گیر نبودند. سوالات ترمودینامیک علاوه بر مفهومی بودن کمی وقت گیر هم بودند و در کل سوالات سختی بودند. در مورد 6 سوال انتقال حرارت به نظر 3 سوال نسبتا آسان و 3 سوال سخت وجود داشت که متن یکی از این سوالات هم غلط بود. یکی از سوالات هم غلط علمی داشت. در کل در مقایسه با کنکور سال قبل سوالات این مجموعه کمی سخت تر بود.

جامدات: سوالات جامدات نسبت به بقیه درسها ساده تر بود. البته در طراحی اجزا سوالات سخت و وقت گیر هم وجود داشت. در کل نسبت به کنکور  سال قبل نحوه سوالات تغییر چندانی نداشت و شاید کمی هم ساده تر بود.

دینامیک: سوالات این مجموعه سخترین سوالات آزمون بود. سوالات جدید و مفهومی در بخش ارتعاشات و کنترل دیده میشد. سوالات دینامیک و دینامیک ماشین قابل قبول تر بودند با این وجود بطور کلی سوالات این یخش نسبت به سوالات کنکور سال قبل بسیار سخت تر شده بودند.