صفحه اصلی
مهندسی مکانیک
کلاسهای دپارتمان
آزمونهای آزمایشی
منابع و مشاوره
سوالات متداول
دانلود رایگان
نمایندگی ها
سبد خرید
درباره ما
   مصاحبه اختصاصی با رتبه 10 کنکور ارشد مهندسی مکانیک 92 گرایش ساخت و تولید

مصاحبه اختصاصی با مهندس علی کاغذلو رتبه 10  سال 92 در رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید

درصدها:

   ریاضی : 40% --  جامدات:50%--  ساخت و تولید: 49.7% -- زبان: 7.8%   

معدل موثر:14.85

 

1.با سلام؛ در ابتدا تشکر می‌کنم به خاطر وقتی که برای مصاحبه اختصاص دادید. کمی خود را معرفی کنید و بفرمایید مقطع کارشناسی را در چه رشته و دانشگاهی گذراندید و کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟ 

با سلام علی کاغذلو هستم،اهل گنبد کاووسم،کارشناسیو تو دانشگاه صنعتی امیرکبیر خوندم مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید.

واسه کارشناسی ارشد همین گرایشو انتخاب کردم ،دانشگاه تهران هم انتخاب اولم بود.                                                                  

 

2.چه زمانی دقیقا برای مطالعه استارت زدید؟ کمی توضیح دهید.

استارتش که اوایل مرداد بود ولی خیلی جدی نبودم اخه مطمئن نبودم می خوام کنکور بدم یا نه،اوایل مهر ولی جدی شروع کردم به خوندن و تابستون رو تقریبا از دست دادم.

 

3.از روزی که درس خواندن را شروع کردید را تا روز کنکور به بازه های 2 ماهه تبدیل کنید وبگویید در هر بازه روزانه چقدر درس می خواندید؟

این سوال رو که نمیتونم جواب دقیق و واضح بدم،کاملا به شرایط روحی و جسمی آدم در طول روز بستگی داره.گاهی از صبح تا شب گاهی چند روز هیچی!ولی کلا اواخر از رتبه‌هام تو کنکور آزمایشی راضی نبودم مطالعم خیلی کم شده بود.ولی اینکه ادم ثبات داشته باشه خیلی بهتره.

 

4.قبول شدن در مقطع کارشناسی با قبولی در کارشناسی ارشد چه تفاوتی دارد؟

خب رقابت تو کنکور کارشناسی خیلی شدیدتره از طرف دیگه بعد از کنکور کارشناسی اون استرس عجیبو دیگه آدم نداره،با این حال کنکور ارشد اون روال تکراری و کلیشه ای کارشناسیو نداره و گاهی از یه سال تا سال دیگه خیلی غیر خطی میشه،واسه من به شخصه خیلی راحت تر بود.گذروندن دوره کنکور سر جلسه ام اصلا استرس نداشتم.

 

 

 

5.قبل از ورود به دانشگاه برای لیسانس از رشتتون شناخت داشتید؟ آیا واقعا با علاقه وارد شدید؟ و اگر نه آیا در دوران لیسانس به رشتتون علاقمند شدید؟

به واسطه یکی از اقوام نزدیکم یه شناخت نسبی داشتم ولی به خاطر این رشته از رشته تحصیلی مورد علاقم گذشتم.اره میشه گفت رشته ی مکانیک اینقد گستردست که هر کسی میتونه علایق خودشو بالاخره یه جایی ازین رشته پیدا کنه.

 

6.داوطلبان امسال برای موفقیت در کنکور بر روی چه کتابهایی تمرکز کنند؟

من خودم واسه دروس جامدات انتشارات پوران پژوهش و کتابای دکتر نائی رو واقعا ترجیح میدم.

واسه ریاضی کتابای آقاسی به خاطر طرز بیان مفهومیش خیلی به دل میشینه.

واسه ساختم که یه دنیا مطلب و کتاب هست که مطالبش معمولا یکیه،میتونم بگم بهترین منابع جزوه های اساتید خودم تو دانشگاه بود.

 

7.درس خاصی بود که تا روز کنکور شما را اذیت کند؟ و آیا در درس خاصی ضعف داشتید؟ اگر داشتید با آن چه کردید؟

اره درس ریاضات مهندسی بود که تحمل خوندنشو نداشتم تا اخرین روزام نتونستم شروع کنم به خوندنش،از شانس بد امسال برخلاف سال های قبل هفت تا سوال ازین درس بود که همشو از دست دادم. 

 

8.روزهایی که فشار کنکور به اندازه‌ای بود که واقعا احساس می کردید که دیگر نمی توانید چه می کردید؟

یه حقیقی هست که نظم کارهارو واقعا جلو میبره،خود من علیرغم واحدایی که داشتم تنها ترمی که تونستم معدل خوبی بیارم ترم کنکور بود که نظم داشتم،واسه همین هیچ فشاری نبود اگرم بود خیلی کوتاه و مقطعی!

 

9.نقش خانواده درموفقیت شما چقدر موثر بود؟ 

مسلما به خاطره دوری خونواده قادر نبودن مثل کنکوره کارشناسی بهم روحیه بدن ولی بازم حرف زدن باهاشون حتی چند دقیقه خیلی موثر بود.

 

10.آیا روز شروع درس خواندن برای کنکور رتبه ای را برای خود متصور بودید؟ قبل از روز کنکور فکر می کردید که چه رتبه ای کسب می کنید؟

روز شروع درس خوندن چون اصلا تصمیم جدی نداشتم این رتبه رو تصور نمی کردم  ولی قبل کنکور  از شرایطم راضی بودم.

 

11.چه کسی در مسیر کنکور شما بیشترین تاثیر را روی شما داشت؟

بیشترین تاثیر و یکی از دوستانم که یه سال از من جلو تر بود و هم رشته و هم دانشگاهمه داشت که واقعا از شروع تا اخرین شب قبل کنکور همراهیم کرد.

 

12.توصیه‌ای برای داوطلبان کنکور ارشد نداری؟ 

توصیه که نه ولی به عنوان یه دوست می گم که خیلی از بچه ها بودن که مطالعه بالایی داشتن ولی به دلیل استرس زیاد و حساسیت های اضافی نتیجه ی مطلوبی نگرفتن  پس زیاد شرایط و واسه خودتون سخت نکنید امیدوارم موفق باشین.