صفحه اصلی
مهندسی مکانیک
کلاسهای دپارتمان
آزمونهای آزمایشی
منابع و مشاوره
سوالات متداول
دانلود رایگان
نمایندگی ها
سبد خرید
درباره ما
   خودرو (گرایش های مختلف)

گرایش خودرو


مهندسی مکانیک با صنعت خودرو آغاز گردید و مکانیزم ها، تکنیک ها و تجربیات حاصل از آن در بخش‌های دیگر بهکار گرفته شد. بنابراین نمیتوان در مهندسی مکانیک نام گرایش خودرو را نادیده گرفت. در این رشته مهندسین مکانیک خودرو در رابطه با مصرف سوخت، راحتی سرنشین، پایداری خودرو، برق خودرو، چگونگی حرکت و توقف خودرو، طراحی بدنه و اتاقک خودرو، استفاده از موتورها و تکنولوژی های نوین در این صنعت مطالعاتی را انجام میدهند که نتایج آن میتواند در پیشرفت صنعت خودرو و صنایع مرتبط با آن بسیار مفید باشد.

 

دروسی که دانشجویان گرایش خودرو در مقطع کارشناسی به طور معمول تعدادی از آنها را فرا میگیرند به شرح زیر است:

استاتیک، مقاومت مصالح، دینامیک، ارتعاشات، اصول طراحی موتورهای پیستونی، تئوری حرکت خودرو، الکترونیک خودرو، کاربرد نرم‌افزار های رایانهای خودرو، تکنولوژیهای پیشرفته خودرو، هیدرولیک ماشین آلات سنگین، مقاومت مصالح، طراحی اجزا ، کارگاه تراشکاری قطعات خودرو، مصالح مهندسی، طراحی ماشینهای دوار، اصول طراحی کارخانه، مدیریت و اقتصاد صنعتی، یاتاقان و مکانیزم روغنکاری، سروو مکانیزم، سوخت و احتراق

 

این رشته در کارشناسی ارشد به سه گرایش زیر تقسیم میشود:

  •   سیستم محرکه خودرو

  •    سازه بدنه خودرو

  •   طراحی سیستمهای دینامیکی خودرو (طراحی سیستمهای تعلیق، ترمز و فرمان)

 

گرایش سیستم محرکه خودرو از دید حرارت سیالات، به بررسی موتور ماشین می پردازد.  هم‌اکنون سیستم محرکه خودروها، موتورهای درون‌سوز از نوع اشتعال جرقه‌ای و یا اشتعال فشاری می‌باشد. این موتورها دارای انواع مختلفی است که می‌توان از دیدگاههای متفاوتی آنها را دسته‌بندی نمود. موتورهای دوزمانه و چهار زمانه، موتورهای کاربراتوری و انژکتوری، پاشش مستقیم (درون سیلندر) و یا غیرمستقیم (درون منیفولد)، بنزینی، گازوییلی، گاز‌سوز، دوگانه‌سوز، الکلی، تنفس طبیعی، سوپرشارژ (پرخورانی) و توربوشارژ، از انواع قوای محرکه است که برمبنای احتراق داخلی عمل می‌نماید. البته مبحث انواع سوخت های جایگزین، همچون سوخت های زیستی، هیدروژن و دیگر مواد پاک و همچنین انرژی‌های الکتریکی در قالب خودروهای برقی یا هیبریدی و یا انرژی خورشیدی از دیگر موضوعات در مبحث سیستم محرکه است. همچنین مباحثی همچون انتقال قدرت و سیستم های خنک‌کاری موتور و سیستم‌های تهویه مطبوع خودرو از جمله مواردی است که نظر افراد خلاق و علاقمند به نوآوری را به خود جلب می‌کند.

در رشته مهندسی خودرو گرایش سیستم محرکه خودرو، مهندسين در جهت طراحی بهينه موتور برای کاهش مصرف سوخت و بهبود پارامترهای عملکردی موتور نظير توان و گشتاور تلاش می کنند. مهندسين مکانیک در اين گرايش نياز به تسلط بر مکانيک جريان سيالات و انتقال حرارت ناشی از آن دارند.


دروس گرایش سیستم محرکه خودرو عبارتند از:

اصول تکنولوژی خودرو، موتورهای احتراق داخلی، ریاضیات مهندسی پیشرفته، طراحی وشبیه سازی موتورهای پیستونی، دینامیک سیالات محاسباتی، سیستمهای حرارت و سیالات خودرو، موتورهای احتراق داخلی پیشرفته، طراحی سیستمهای انتقال قدرت، اجزاء محدود، کاربرد کنترل پیشرفته در خودرو، بهینه سازی، موتورهای دیزل پیشرفته، ارتعاشات پیشرفته، سوخت و احتراق پیشرفته در خودرو

 

هدف رشته سازه بدنه خودرو تربیت متخصصانی برای طراحی خودروهایی با مصرف سوخت و آلودگی بهینه و  راحتی و آسایش بیشتر سرنشین و ایمنی بدنه خودرو در برابر تصدفات و ضربات است. برای طراحی و ساخت چنين خودروهايی، نياز به دانش کامل در زمينه مهندسی مواد، مقاومت آنها در برابر ضربه، خوردگی و فشار، مکانيزمهای حاکم در خودرو، طراحی و محاسبات مهندسی و همچنين فرآيندهای توليد است.

ايمنی بدنه تنها با محاسبات دقيق مهندسی دست يافتنی خواهد بود. در اين راستا طراحی سازه بدنه خودرو بر اساس جذب انرژی بهينه در برخورد و تصادف اهميت ويژه‌ای دارد و مهندسین این رشته باید با محاسبات خود خودرو را در برابر بدترین شرایط و بیشترین فشارها طراحی نمایند.

 

دروس گرایش سازه بدنه خودرو عبارتند از:

اصول تکنولوژی خودرو، مکانیک محیطهای پیوسته، الاستیک، ریاضیات مهندسی پیشرفته، اجزاء محدود، مکانیک ضربه در سازه خودرو، ارتعاشات پیشرفته، طراحی و تحلیل سازه و بدنه خودرو، آیرودینامیک خودرو، بهینه سازی، خستگی و شکست در سازه خودرو، روشهای پیشرفته تولید بدنه خودرو، تئوری ورقها و پوسته ها و کاربرد در سازه خودرو ، طراحی سیستمهای شاسی، ارتعاشات، آکوستیک سازه و بدنه

 

هدف از اجرای گرایش ارشد طراحی سیستم های دینامیکی خودرو که نام دیگر آن طراحی سیستمهای تعلیق، ترمز و فرمان میباشد، تربیت کارشناسانی است که توانائی های لازم جهت طراحی اجزاء و مجموعههای سیستمهای شاسی خودرو و تحلیل دینامیک خودرو را دارا بوده و بتوانند در زمینه های بهینه سازی و طراحی خودرو و تحقیقات کاربردی و توسعه ای مشارکت کارشناسی داشته باشند.

دینامیک خودرو و سیستمهای مرتبط با آن تأثیر بسزایی در سرعت نهایی خودرو، مصرف انرژی و راحتی و کارایی خودرو دارد. وظیفه متخصصان این گرایش استفاده از تکنولوژی روز در طراحی سیستم تعلیق (فنرها و کمکفنرهای متصلکننده چرخ به بدنه)، سیستم ترمز (نگه دارنده خودرو در سرعتهای متفاوت) و سیستم فرمان (کنترل چرخها هنگام حرکت برای تغییر مسیر خودرو) است.


دروس گرایش طراحی سیستمهای دینامیکی خودرو عبارتند از:

اصول تکنولوژی خودرو، روشهای عددی، ریاضیات مهندسی پیشرفته، طراحی سیستمهای انتقال قدرت، طراحی سیستمهای شاسی، دینامیک خودرو، ارتعاشات پیشرفته، کاربرد کنترل پیشرفته در خودرو، دینامیک پیشرفته، بهینهسازی، طراحی و تحلیل سازه و بدنه خودرو، ارتعاشات، آکوستیک سازه و بدنه